Intro Ludzie

(Projekt w trakcie realizacji)

Intro Festival jest wydarzeniem łączącym muzykę elektroniczną i światło w historycznym otoczeniu. Dla mnie, fotografującego od czterech edycji to wydarzenie, równie ciekawym tematem jest publiczność. Intro ludzie, to postaci złapane w światła padające ze sceny. To pozostający w interakcji z muzyką i otoczeniem ale jednocześnie skupieni na swoim przeżywaniu chwili, bohaterowie tego wydarzenia. Po jednej stronie, na scenie trwa wielobarwne, tętniące rytmem i ekspresją muzyczne widowisko, któremu przeciwstawiona jest ekspresja widzów, którzy poddają się rytmowi, wchodzą w trans, zanurzają się w swoim własnym (Intro) świecie.

Intro Ludzie. Fot. Mariusz Dmowski
Pierwsza fotografia z cyklu Intro Ludzie.

Pierwsza fotografia z cyklu „Intro ludzie” powstała trochę przypadkowo podczas Intro Festival w 2018r.

Słowo INTRO oznacza w terminologii muzycznej, wstęp do utworu. W moim cyklu fotograficznym, Intro ludzie, to osoby skupione na swoim wewnętrznym przeżywaniu muzyki i emocji z tego wynikających.

W trakcie tegorocznej edycji, wykonałem kolejne fotografie stawiące kontynuację projektu. W tej chwili materiał „dojrzewa” wraz ze mną do procesu postprodukcji, który w założeniu ma być jak najmniej inwazyjny. Dlatego tak pożądana była współpraca z ekipą odpowiedzialną za oświetlenie sceny.

Dziękuję organizatorom festiwalu: Odysowi Bagińskiemu, Krystianowi Kowalczykowi i Wojtkowi Kuśnierzowi oraz Bogdanowi Bartnickiemu (BB Agency) i jego ekipie oświetleniowej, za pomoc i okazanie wsparcia przy realizacji projektu.

Galeria projektu dostępna jest tutaj: http://dmoffski.com/index.php/gallery/twarze-intro/

Leave a Comment